פיתוח מוצר

לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, מתמודדים עם חרדות המשפיעות על היכולת שלהם לתפקד בצורה אפקטיבית ביום יום ומשפיעה על היכולת שלהם לעמוד במטרות ובמשימות שעומדות מולם, בין אם בחיים האישיים ובין אם בחיים המקצועיים שלהם.

אנשים רבים מתמודדים מחרדות מסיבות שונות. יש מי שמתמודד מחרדות עקב טראומות ילדות, טראומות שהוא צבר במהלך השנים, יש מי המתמודד עם חרדות עקב אירועים שונים שהוא חווה והשפיעו עליו, דברים שהתרחשו מסביבו והשפיעו על היכולת שלו להתמודד עם דברים.

מה זו חרדה ואיך יודעים כיצד להתמודד איתה

חרדה, להבדיל מפחד, זו תחושה שיכולה לשתק אותנו ולמנוע מאיתנו לבצע פעולות באופן רגיל, ויש לה השפעות פיזיולוגיות או נפשיות עלינו. פחד הוא דבר טבעי ואפילו בריא במובנים רבים, מאחר והוא משאיר אותנו דרוכים ומוכנים. על פחד אנחנו יכולים להתגבר דרך התמודדות ישירה עם מה שגורם לו. חרדה היא שונה.

חרדה, כאמור, היא פעולה שיכולה לשתק אותנו ולגרום לו להתנהל בצורה אחרת. למשל, חרדות יכולות לגרום לקשיי נשימה, דופק מהיר, הזעה, נדודי שינה, מחשבות שליליות ועוד. אלו דברים שמשפיעים על ההתנהלות שלנו לאורך זמן. טיפול בחרדות חייב להתבצע באופן כזה שייגע, לא רק בחרדה עצמה אלא גם במה שמוביל אליה.

מה הן הדרכים לטיפול בחרדה

טיפול בחרדות, יכול להתבסס על שיטות שונות. בראש ובראשונה על שיחות עם גורמים מקצועיים, אשר לומדים מדוע בכלל קיימת החרדה, ממה היא נובעת ובהתאם לכך, אפשר לדעת כיצד להתגבר עליה.

מעבר לכך, טיפול בחרדה יכול להתבסס גם על טיפולים מעט שונים. למשל, טיפול בעזרת נוירופידבק. כלומר, מה בדיוק מעורר במוח שלנו את החרדה, מה גורם לכך שאנחנו מרגישים אותה ומוביל אותנו להתנהל אחרת. כאשר מגלים את מהות העניין, אפשר למצוא כלים שונים איך להתמודד עם הבעיה בצורה מוחשית.

הרבה פעמים התמודדות עם חרדה, היא דרך כלים שונים שנועדו לעזור לנו להבין טוב יותר את מהות הבעיה, כלים שנועדו לעזור לנו להדוף אותה, או כיצד לעקוף את החרדה במידה וזה אפשר, ברגע שאנחנו מגלים את התסמינים השונים מופיעים ומשפיעים עלינו.

מדוע חשוב להתמודד עם חרדות?

טיפול בחרדות יכול לשנות באופן מהותי את איכות חיינו. אנחנו לא יכולים לתפקד בצורה רגילה, לעבוד, לקיים חיי משפחה, חיי חברה, אם כל הזמן יש לנו חרדות והן שולטות בנו. יכול להיות שאנחנו לא נצליח לבטל אותן לגמרי, אך אנחנו בהחלט יכולים להתמודד עם החרדה בצורה כזו שלא תשפיע עלינו לגמרי.

לפני סיום נדגיש, בשביל שהטיפול יצליח, עלינו לעבור אותו אצל גורם מוסמך, מקצועי, גורם שאנחנו יכולים לסמוך על השיטה שלו וכן על דרך הטיפול שלו. רק כך אנחנו נוכל לבצע את התהליך כמו שצריך.