תהליך עבודה של בית עסק אשר מחזיק ברשותו מחסן עם מלאי ומוצרים שונים, בין אם הם מיועדים לשיווק ובין אם הם מיועדים לשימוש של בית העסק, צריך להתבצע בצורה מאוד מתכוננת וברורה, אחרת יהיה קשה מאוד לנהל אותו כמו שצריך באופן עקבי ומסודר.

אחרי שהסחורה מגיעה אל בית העסק, גורם ספציפי צריך לקבל אותו, הוא צריך לשלב אותו במחסן, במחלקה ובמדפים הנכונים, להכניס אותו לרשומות של בית העסק, ומכאן והלאה, גורמים אחרים אמורים לעשות את עבודתם, בין אם זה אומר להעביר אותו אל הלקוח ישירות, להעביר אותו אל החנות בשביל שיהיה ניתן להציע למכירה, או לעשות בו שימוש בתוך העסק עצמו.

חשיבות הגורם שמקבל את הסחורה

מי שאמור לקבל את הסחורה בשלב הראשון, שלב שנחשב משמעותי וחיוני להמשך, הוא מלקט סחורה. מדובר בבעל מקצוע שקיבל הכשרה לכך, בין אם בקורסים מקצועיים חיצוניים ובין אם בבית העסק עצמו.

מלקט סחורה הוא הגורם שאמור לקבל את הסחורה מאותם גורמים שמעבירים אותה אל בית העסק, הוא אמור לוודא שכל מה שהוזמן אכן התקבל כפי שנקבע, ועליו להכניס את הסחורה אל המחסן, לסדר אותה במקומות הנכונים, וכן להכניס אותה למערכת, על מנת שיהיה ניתן למכור אותה או לעשות בה שימוש.

מדוע מלקט סחורה הוא תפקיד חיוני

אנחנו יכולים להבין את החשיבות של מלקט סחורה בשני דרכים. דרך החיוב, כלומר דרך מה שהוא עושה, ובדרך השלילה, קרי מה יקרה אם הוא לא יעשה את עבודתו. חשוב להבהיר, שזה לא משנה באיזה עסק מדובר, מה גודל המחסן ואיזו סחורה הוא אמור לקבל.

על דרך החיוב, אפשר להבין דרך עבודתו של מלקט סחורה, כל הפריטים מתקבלים במחסן, בצורה מסודרת ומאורגנת, מוצבים במחלקות ובמדפים, באופן כזה שניתן למצוא כל פרט ופרט בצורה פשוטה ונוחה. כך חוסכים הרבה מאוד זמן ולא מבזבזים כסף לחינם.

על הדרך השלילה, הרי שאם אין בעסק מי שמבצע תפקיד זה או שיש אך הוא מבצע אותה בצורה לא טובה, אז הסחורה עלולה ללכת לאיבוד, היא עלולה להיות מוצבת במקומות לא שלה, וכמובן שהמשך תהליך העבודה יתבצע בצורה לא נכונה ולא מסודרת, מה שיוביל לבזבוז זמן וכסף.

כיצד שוכרים מלקט סחורה בצורה נכונה?

על מנת שהתהליך יתבצע בצורה נכונה, יש לשכור מלקט סחורה שיודע את העבודה על הצד הטוב ביותר. לשם כך, חשוב לדעת איזה ניסיון יש לו בתחום, חשוב שהוא יהיה מסודר, דייקן, אמין, שידע לראות את התמונה באופן רחב ולבצע את העבודה על פרטיה הקטנים ביותר.

כמו שציינו, על המלקט לעבור קורסים והכשרות, וכן עליו לקבל הכשרה מבית העסק על מנת להכיר את הסידור של המחסן וכיצד מתבצע תהליך העבודה במקום.