תעשיות שונות בתחומים רבים, נדרשים להשתמש במדחסים על מנת לייצר תהליכים שונים. הרעיון של מדחסים, כפי שאנחנו למדנו להכיר במהלך השנים הוא לדחוס אוויר ולייצר כך תהליכי ייצור שונים, בין אם זה תהליך כחלק בלתי נפרד משרשרת פעולות ובין אם זו פעולה ספציפית שיוצרת תוצאה מסוימת.

אנחנו מכירים סוגים שונים של מדחסים, אחד מהם הוא מדחס בורג. מדובר על סוג מדחסים מאוד פופולארי אשר נמצא בשימוש של תעשיות שונות לצורכי מגוון רחב של מכשירים ואמצעים. מדחסים  בורגיים הם מהחשובים ביותר שקיימים בשוק ויש להם השפעה על תהליכי ייצור שונים.

מה הם מדחסים בורגיים?

מדחסים בורגיים פועלים למעשה באמצעות מוטות בורגיים, אשר מסובבים יחד, בצורת זכר ונקבה, בתוך צילינדר, ובאופן כזה, בנקודת המפגש בין שני החלקים, נוצרת דחיסה של אוויר, מה שמוביל לשחרור שלו אל תוך מיכל שנועד להפריד את השמן שיש בחומר וכך נוצר תהליך ייצור מסוים.

מדחסים בורגיים נמצאים בשימוש של תעשיות שונות, על פי הצורך במטרה לייצר תהליכי ייצור מגוונים. הרבה פעמים בגלל מאפיינים מסוימים בתהליך העבודה של אותם מדחסים, בוחרים להשתמש בהם ולא במדחסים אחרים, כמו למשל מדחס בוכנה או מדחס אוויר רגיל.

מה הם המאפיינים העיקריים של מדחסים אלו

בעיקרון מדחסים בורגיים ידועים בזכות כך שהם יוצרים שקט ויציבות, יוצרים תנודה מאוד פשוטה ונוחה בתהליך העבודה, הם מאפשרים דחיסות ברמה גבוהה, בין היתר בזכות העובדה שהם כוללים בתוכם מנוע מהיר ואיכותי. וכן הם מאוד חסכוניים בתהליך העבודה בכל מה שקשור לצריכת אנרגיה.

אנחנו צריכים לזכור, כל אחד מהמאפיינים שציינו הוא חיוני, בין היתר, מעצם העובדה שבלעדיהם אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מייצרים תהליך עבודה הרבה פחות משמעותי, הרבה פחות חזק, ואיכותי. המטרה שלנו, באופן טבעי, היא לייצר תהליך עבודה איכותי וחסכוני, בין אם זה בזמן ובין אם זה בהוצאות ישירות או נלוות.

מתי נשתמש במדחסים בורגיים

כאמור, אנחנו נוכל למצוא תעשיות שונות בהן נהוג להשתמש במדחסים בורגיים. למשל, אנחנו נמצא שימוש נרחב בסוג כזה של מדחסים, כאשר יש עומס עבודה גבוהה לאורך זמן, כאשר יש צורך בעבודה שקטה ונעימה בלי רעשים מיותרים (למשל מרפאות), כאשר נרצה לעבוד בעבודה נקייה (מעבדות, מרפאות, ייצור שבבים) וכן במקרים נוספים בהם נרצה ליהנות מתהליך ייצור איכותי.

לפני סיום חשוב לומר, אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מידע על מדחסים בורגיים, אך לא פחות לחפש מידע לא רק על המדחסים עצמם אלא גם על אנשי מקצוע שיכולים לספק לנו אותם וכן על אנשי מקצוע שיכולים לעזור לנו בתהליך של ניקוי, תהליך של תיקון המדחס, החלפת רכיבים ועוד. כל דבר שיכול לשרת אותנו במהלך הזמן בעבודה מול המדחס.