כל גולש נכנס בכל יום לאתרים רבים. יש אתרים שהוא נשאר בהם כמה דקות ואחרים שהוא נשאר בהם זמן רב. ההבדל ביניהם הוא בחווית משתמש ולמה היא חשובה לנו. 

כיצד נוצרת חווית משתמש 

בוני האתרים מודעים לעובדה שכל אתר אינטרנט חייב להיות מהיר וקולח כדי שהגולש יישאר בו. אם קל מאד לעבור בין הקטגוריות השונות, זמן ההמתנה ביניהן הוא סביר, קל לו למצוא את התחום שהוא מחפש כיוון שהכול מסודר בסדר הגיוני. כך הגולש ייהנה מהביקור באתר והדבר ייצור עבורו חווית משתמש – ux . 

אך אם בכל פעם שהוא יבקש לעבור בין הקטגוריות השונות הוא יצטרך להמתין זמן הוא יאבד את סבלנותו וייצא מהאתר וכך האתר הפסיד לקוח פוטנציאלי. זו הסיבה שמראש בעת בניית האתר או ביצוע שדרוג שלו חושבים על הנראות של הדברים מהצד של המשתמש ועושים כל שניתן כדי לאפשר לו הנאה מלאה מהשהות באתר מרגע הכניסה ועד הרגע שבו הוא קרא את כל התכנים שעניינו אותו והחליט לצאת מהאתר הספציפי. 

עיצוב של אתרי האינטרנט 

הצבעוניות של אתרי האינטרנט מרתקת את הגולש, הוא נהנה לראות את האיורים לצידם של הצילומים הברורים. מומחי עיצוב לדיגיטל מוסיפים בכל קטגוריה את הטאץ' הייחודי שלהם שמוסיף רבות ומשאיר גולשים רבים פרקי זמן ארוכים יותר בכל אתר. אתר שאין בו עיצוב המותאם אליו הוא מושך פחות והתוצאה לא מאחרת לבוא, הגולש יוצא ממנו מהר מאד.

יצירה של חווית משתמש – UX 

חווית המשתמש מתרחשת תוך שילוב נושאים רבים אשר יחד הם יוצרים פאזל איכותי. יש בו דגש רב על הפאן הטכנולוגי אשר מקשר את האתר עם ממשקים ואתרים נוספים, אופציות שיווקיות אשר מדרבנות את הלקוחות הפוטנציאליים לבחון את האופציות של הפריטים השונים, כשהמטרה היא שיוסיפו כמה מהם לסל הקניות שלהם. 

בנוסף לכך דגש רב קיים על כל התחום העיצובי בקו נקי וברור, תוך תשומת לב רבה לנושא של נראות אסתטית שהיא נעימה בעין. כמו כן על הזנה של תכנים מעניינים שיעניקו לכל גולש ערך מוסף. כאשר הגולש מרגיש שיש באתר מידע מקצועי שמסייע לו, הוא ישוב גם בימים אחרים לאתר האינטרנט הספציפי, כדי לקלוט מידע נוסף שקיים בה והוא נהנה מהאופציה של חווית משתמש נפלאה. 

אתר האינטרנט המקצועי 

כאשר הגולש נחשף לנתונים שהם נתוני אמת בשקיפות מלאה, הוא מודע לכך שכל המידע המפורסם באתר מבוסס על מקורות מידע אמינים ולכן ברור לו שהנתונים הם נכונים והוא אכן יכול להסתמך עליהם לצרכיו האישיים.

הפילוח של המידע מעניק חווית משתמש לכל אחד מהגילאים כיוון שיש קטגוריות שמותאמות לנושאים שמעניינים פלח אחר של האוכלוסייה וכך כולם מרוצים מהחוויה המעצימה.