צימר עם בריכה

בשנים האחרונות, ענף התיירות במדינת ישראל משנה את פניו מקצה לקצה. אם עד לאחרונה, היו בתי המלון השחקן הדומיננטי בכל מה שקשור לתיירות, הרי שכעת גם הצימרים מהווים שחקן מרכזי בתחום.


ואכן, בעוד כמעט תמיד ניתן למצוא מקומות אירוח פנויים בבתי מלון בכל רחבי הארץ – כדי ליהנות מחופשה בצימר צריך ליצור קשר עם בעלי הצימר מספר חודשים מראש. לצד זאת, בכל שנה נפתחים מאות צימרים חדשים, בעיקר ביישובים ובקיבוצים, אשר מקצים חדרים ייעודיים לאירוח תיירים וישראלים.


ההיכרות של הנופש הישראלי עם תיירות הצימרים התהדקה במיוחד בשנת 2020, עת וירוס הקורונה הכה בכל רחבי העולם. מאחר שהחופשות במלון כללו עמידה בתווי משרד הבריאות, נדרשה עטית מסיכה ומה לא, העדיפו רבים את החופשה הפרטית בצימר.

אז מה עדיף – צימר או בית מלון?

מהם יתרונות הצימר?

חופשה בצימר, מעבר לכך שלא דורשת התעסקות עם חניית הרכב, מעניקה לנופשים פרטיות מקסימלית, כאשר ניתן ליהנות אפילו מחופשה הכוללת צימר עם בריכה פרטית. בצימר, יכולים הנופשים לבחור להכין את הארוחות שהם אוהבים – בצימר כלול לרוב מטבח איכותי, עם מגוון כלי בישול וכל האלמנטים הדרושים למטבח.


כאשר הנופש לא מעוניין לבשל, כמעט תמיד הוא יוכל לסכם עם בעל הצימר, והוא ידאג לו (בתשלום נוסף כמובן), להכנת הארוחות. גם מלאכת ניקיון הצימר במהלך החופשה, מוטלת על הנופש, וגם כאן, אם הוא רוצה הוא יכול לתאם עם בעל המקום והוא ידאג להזמין שירותי ניקיון לצימר.

איפה אפשר לטייל באיזור הצימר?

לרוב, הצימר ממוקם ליד איזור של מסלולי טבע נהדרים. כך למשל, נופשים שהגיעו לצימרים שנמצאים באיזור רמת הגולן או הכנרת, יכולים ליהנות ממגוון עשיר של מסלולי טבע נהדרים – החל בקיאקים בירדן, טבילה בירדנית, נחל הבניאס, הגי'לבון, החצבאני, סקי בחורף בחרמון, טיול בצוק מנרה ועוד.


גם בדרום לא חסרים טיולים אטרקטיביים, כשגולת הכותרת היא כמובן המכתשים שצמודים לאיזור מצפה רמון, טבילה בים המלח בעל הסגולות, או ביקור אתרי הטבע באיזור אילת.

מהם יתרונות בתי המלון?

בניגוד לצימרים, אשר לרוב ממוקמים באיזורים מיושבים – בתי המלון נמצאים לרוב ליד חופי ים, ומאפשרים למבקרים להגיע לים תוך פחות מ- 5 דקות הליכה מהחדר. למלון יש בריכה, אך היא אינה פרטית, והמבקר נאלץ לשתף אותה עם כל אורחי המלון.


המלון כולל ארוחות, בהתאם לאופי המלון והזמנת המבקר – שלוש ארוחות ביום, פנסיון מלא, חצי פנסיון וכן הלאה. אפשר לוותר על ארוחות במלון, להזמין אוכל בחוץ וכך לחסוך בהוצאות. עם זאת, לעיתים יש בעיית חניה באיזור המלון.