ראש דיו למדפסת

אחת השאלות שאנשים אשר מתכוונים לקנות מדפסת לבית או לעסק, שואלים את עצמם לא פעם, היא האם לקנות מדפסת שמדפיסה באמצעות ראשי דיו או מדפסת שמדפיסה באמצעות טונר. ההבדל בין השניים הוא משמעותי, בין אם זה מבחינת איכות, סגנון ובין אם זה מבחינה כלכלית.

בשביל להבין את ההבדלים ואת היתרונות של כל אחד מהם, צריך ללמוד מעט על כל אחד מהאמצעים ולראות איך כל אחד מהם יכול לשרת אותנו, בין אם מדובר במדפסת ביתית או מדפסת לעסק.

מה זה ראש דיו?

ראשי דיו למדפסת, במובנים רבים זו ברירת המחדל של המדפסת. רוב המדפסות עובדות על ראשי דיו. מדובר על מיכל, קפסולה, אטומה הרמטית, אותה מכניסים אל כיס במדפסת בחלקו הקדמי (מוסתר על ידי מכסה של המכשיר), בתוכו יש דיו, צבעוני או שחור, אשר בכל פעם שהמדפסת מקבלת הוראה מהמחשב לבצע הדפסה, המיכל מתחיל להתיז דיו ולהדפיס.

אנחנו יכולים למצוא מיכלי דיו בגדלים שונים, כאמור, הם יכולים צבעים או שיהיו מבוססים על דיו שחור, וכל תהליך ההדפסה יתבסס על מגע בין לוח הבקרה של המדפסת לבין ראש הדיו. צריך לציין, בשביל שהתהליך יעבוד בצורה תקינה, חשוב ורצוי לקנות ראשי דיו למדפסת מקוריים, חדשים, ומלאים.

מה זה טונר למדפסת?

להבדיל מאותם ראשי דיו למדפסת, הטונר מגיע בצורה שונה. הוא בנוי במחסנית מאורכת, אותה מציבים במקום המיועד לה בתוך המדפסת, בתוכו יש אבקה המשמשת כדיו, ובכל פעם כאשר המדפסת מקבלת הוראה להדפיס מסמך מסוים, הטונר יורה את הדיו על הנייר.

אנחנו יכולים למצוא סוגים שונים של טונרים למדפסות, אלה נבדלים אחד מהשני, לא רק בשאלה של מקוריות, אלא גם בשאלת הכמות. כלומר, עד כמה הטונר יכול לעבוד ואיזו כמות הדפסות הוא יכול לייצר. על גבי האריזה אפשר לראות כמות משוערת של הדפסות בצבע או בשחור לבן.

מה עדיף לנו?

כשאנחנו בוחנים ראשי דיו למדפסת לעומת טונרים למדפסת, עלינו לבחון שלוש נקודות עיקריות: ראשית, היכן נקבל הדפסה איכותית יותר, שנית, היכן אנחנו יכולים לקבל יותר הדפסות עם פחות חומר, שלישית, היכן נהנה מהדפסה מהירה יותר. בהקשר לנקודה האחרונה, זה תלוי גם באיכות המדפסת כמובן.

כשבוחנים את שתי האופציות, צריך לומר, אם אנחנו רוצים לרכוש מדפסת ביתית, אז מכשיר עם ראשי דיו יתאימו לנו יותר, גם בגלל שהם מספקים הדפסה איכותית, זולה יחסית, וכן אנחנו נהנה מכמות סבירה של הדפסות לאורך תקופת זמן ארוכה.

לעומת זאת, עבור מדפסת לבית העסק, עדיף לנו טונר, הן בגלל הכמות העצומה שהוא יכול לספק לנו לאורך זמן והן בגלל שמדובר בעלות סבירה למדי ביחס לכמות ההדפסות ומשך זמן השימוש שנוכל לבצע עם המדפסת. לכן זה ישתלם לנו יותר.