רכיבה טיפולית

עולם הטיפול היום שינה פניו מזה שהיה נהוג בעבר. היום אנחנו יודעים כי ישנן הרבה מאוד דרכים להוביל כל אחד למקום טוב יותר. לא בהכרח אנו צריכים להיות משועבדים לקליניקה, לחווית הטיפול הקונבנציונאלי, למה שקוראים לו בהגה המקצועית 'סטינג'.

כאשר אנו מדברים על טיפול בחיות ושימוש בהן כחלק משגרת הטיפול אנו מאפשרים למטופל להיחשף לעוד גורם חי שיתן לו תמונת מראה לאופן בו הוא מרגיש. על ידי טיפול ביצור אחר אנו יכולים לפתח אצל המטופל תחושה של אחריות, מנהיגות, פיתוח מערכת רגשות אחרת מזו שהכיר בעבר ועוד.

זו הסיבה בגינה שווה לנו להשקיע בתחום הזה הכולל  שימוש בחיות, בסוסים בעיקר, על מנת לאפשר למטופלים רבים למצוא את דרכם בעולם בצורה נעימה ומתקשרת.

על היתרונות הקיים בתחום נרחיב ממש כאן.

מה אנחנו יכולים לקבל על ידי שימוש בשיטות של רכיבה טיפולית

כאמור, רכיבה טיפולית היא כלי מדהים. כלי המאפשר לנו ליצור קשר עם המטופל לא על ידי אדם אחד, כי אם על ידי שתי אושיות שונות המקנות למטופל תחושת ביטחון ושליטה בו בזמן.

היתרונות כמובן של טיפול מהסוג הזה הם:

1. הטיפול 'בשניים':  אמנם סוס היא לא חיה מדברת.אין לצפות מבעל חיים זה לתחושות אנושיות, ידע בטיפול וכן הלאה. אבל אנו כן יכולים להגיד כי רכיבה טיפולית, האילוף של בעל חיים אחר מקנה למטופל תחושת שליטה שחשובה כל כך לטיפול. מעבר לכך, תחושת האחריות ולעיתים האנשה של החיה על ידי המטופל מאפשרת לו להגיד לבעל החיים דברים אותם קשה להגיד למטפל.

2. אחריות ומנהיגות:  הסיבה בגינה מגיעים רבים לתהליך של רכיבה טיפולית היא שכאשר המטופלים לומדים לרכב הם לומדים במידה רבה לרכוש מיומנות אפילו בשעה שזו מלאכה קשה. בנוסף, הלמידה הזו מקנה לאלו תחושה של אחריות, שכן הם אחראים באותו הזמן לבעל חיים אחר ולא רק לעצמם. מנהיגות, משום שרכיבה על סוס מאלצת את המטופל להנהיג את החיה על מנת שזו תבצע את המוטל עליה.

3. הקשר לעולם שבחוץ: אנו חיים במקומות סגורים. מבלים שעות רבות מול מחשב ומסך. היציאה החוצה מאלצת רבים מאיתנו לצאת מאזור הנוחות שלנו. כאשר אנחנו מדברים על טיפול האלמנט הזה יכול להיות האלמנט שמשנה את פני הדברים ממש. שכן המטופל לומד לסמוך על היכולות שלו עת הוא מותח אותם עוד קצת בכל פעם.

מעוניינים ללמוד רכיבה טיפולית מאנשי המקצוע הטובים בארץ? עכשיו זה אפשרי. אנחנו, כאן ב- מכון וינגייט, מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולהפוך גם אתם למטפלים העובדים בתור מדריכים של רכיבה טיפולית.

אצלנו תקבלו את כל הכלים שיאפשרו לכם לקחת את הדבר אותו אתם אוהבים ולהפוך אותו לבעל ערך עבור רבים אחרים.