איתור נזילות (1)

אחת הבעיות השכיחות ביותר במבנים ישנים ואפילו במבנים חדשים, היא נזילה שמתרחשת בתוך הקירות ומשפיעה גם על הוצאות המים וגם על איכות המבנה והקירות בפרט. זו בעיה הדורשת טיפול מיידי, שכן אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם בעיה הרבה יותר מסובכת ויקרה.

כפי שנוכל לראות בהמשך המאמר, היום הרבה יותר קל לטפל בבעיה זו באמצעות כלים ייחודים עבור איתור נזילות בקלות. זאת בניגוד לעבר, אז היה צורך לשבור קירות בשביל לפתור את הבעיה. על מנת להבין איך הכלים החדשים פועלים ולמה הם מהווים יתרון עצום עבור מי שמתמודד עם בעיה זו, צריך תחילה להבין מה זה אומר בעיית נזילות ואיך היא יכולה להשפיע עלינו.

מה זו בעיית נזילות ואיזו השפעה יש לה על המבנה

בעיית נזילות נגרמת כאשר המים אינם זורמים בצורה חלקה בתור הצנרת. למשל, אם אנחנו פותחים את הברז, במקום שהמים יעברו בצנרת דרך המערכות חזרה אל המאגרים, חלק מהם יוצאים מתוך הצנרת אל פנים הקירות.

בעיה זו יכולה להיווצר מסיבות שונות. סיבה אחת היא, בלאי ושחיקה של הצנרת, דבר שמתרחש בעיקר במבנים ישנים. סיבה שנייה לה אנחנו עדים במבנים חדשים, היא הותקנה רשלנית של הצנרת, מה שמוביל לנזק בזרימת המים בצורה סדירה. סיבה שלישית היא חדירה של שורשים אל תוך הצנרת, מה שגורם לכך שנוצרים חורים ושברים בתוך הצנרת.

איך מבצעים איתור נזילות מבלי לפגוע במבנה?

כאמור, היום בניגוד לעבר אפשר לבצע תהליך של איתור נזילות מבלי לפגוע במבנה עצמו. זה יכול להתבצע באמצעות מצלמות אינפרא אדום אשר יודעות לזהות איפה מקור הבעיה ואז אפשר לטפל בו ישירות, מבלי שצריך לפתוח את כל הקיר או כל המרצפות של המבנה. כך הרבה יותר קל ופשוט לטפל בבעיה באופן מיידי.

כפי שאנחנו יכולים להניח, יש לאפשרות של איתור נזילות ללא הריסת המבנה, יתרונות שונים, אנחנו נציג כעת שלושה יתרונות שיכולים להסביר מדוע משתלם יותר לבצע את התהליך בצורה כזו ולא בדרך הישנה.

יתרון ראשון – באמצעות איתור נזילות על ידי מצלמה, אנחנו לא גורמים נזק למבנה ולא מייקרים את התהליך. במקום לפתוח את כל הקיר, אנחנו פותחים רק נקודה ספציפית ומטפלים בה. תהליך הרבה יותר מהיר ונקי.

יתרון שני – אנחנו לא נידרש לבצע שיפוץ כללי למבנה אחרי שנסיים את התהליך. אם עושים אותו נכון, ייתכן מאוד שעוד באותו יום נוכל להשלים אותו ולחזור לשגרת חיינו מבלי שנצטרך לשנות בה דבר.

יתרון שלישי – השימוש במצלמה הוא מאוד אפקטיבי, יעיל ומדויק. אנחנו לא צריכים לחשוש שמא פספסנו משהו. המצלמות יכולות להציג תמונה מלאה מה מתרחש בתוך הקיר, איפה מקור הבעיה וכיצד נדרש מאיתנו לטפל בה.