אבחון דידקטי

מכירים את הסיטואציה הזאת שבה הילד שלכם מסרב להכין שיעורים?

הסיטואציה שבה אתם כהורים לא מפסיקים לנדנד לילדכם שישב ויפתח מחברות וגם ימלא ויכין את שיעורי הבית? בוודאי שכן! רבים הילדים ששיעורי בית עבורם הוא עונש או משימה מעיקה במיוחד שחשוב מאד לדחות ולדחות. אבל כיצד אפשר לגרום לילדכם לבצע את המשימות ואת שיעורי הבית שהוטלו עליו? הנה כמה דרכים מעולות:

שמרו על סדר יום ברור ורצוף – כדי שהילד שלכם יכין שיעורי בית, חשוב לשמור על סדר יום שיהיה ברור לילדכם כמו גם לכם. החליטו כי הילד יושב להכין שיעורי בית בכל יום לאחר ארוחת הצהריים או ארוחת חמש. שימו לב כי שיעורי הבית לא גוזלים ממנו זמן רב לאחר השיבה מבית הספר והקדישו שעה להכנת שיעורי הבית. שימו לב כי השעה לא גולשת לשעות הערב שעות בהם הילדים כבר עייפים ולא מרוכזים.

הגדירו משימות – חשוב לבצע הגדרה ברורה של משימות. חשוב שהזמן שלהם יהיה כזה שהם יודעים מה הם עושים בכל יום, תוך שאתם מקנים להם הרגלים טובים שבהם הם לוקחים אחריות על היום שלהם כמו גם על הכנת שיעורי הבית.

הציעו סיוע – בדקו אם אתם יכולים לעזור בשיעורי הבית, תוך שאתם מגבילים את העזרה שלכם. חשוב לא למצוא את עצמכם מכינים את שיעורי הבית במקום ילדכם אלא מסייעים להבין את השאלות, להכיר בהגיון שאחרי השאלות, כמו גם להבין יותר את הנושא. בשום פנים אל תתנו לילדכם לקום וללכת בזמן שאתם מכינים במקומו את השיעורים.

נסו להבין מה הקושי או הבעיה – חשוב לנסות להבין האם מסתתרת איזו בעיה מאחורי הסירוב של ילדכם להכין שיעורי בית? אולי הוא סובל מליקוי למידה? נסו לקלוט את הסימנים של ליקוי למידה ובמידה ואתם חושדים שאכן יש בעיה כזאת יש להגיע עם הילד אל אבחון דידקטי. אבחון דידקטי ייסע להבין האם ישנו איזה קושי שאתם לא מזהים והפרעה נוירולוגית שגורמת לילדכם קושי בהכנת שיעורי הבית. אבחון דידקטי נעשה על ידי מומחים בתחום שגם יגלו עבורכם דברים שלא ידעם אך גם יגלו את החוזקות של ילדכם בתחומים אחרים.