יש הרבה דברים שכדאי וחשוב לדעת על עולם החשמל, זאת מפני שהוא לוקח חלק חשוב ומהותי ביומיום של כל אחד ותמיד יש בו קדמה והתפתחויות מעניינות אך לא רק בגלל זה. החיים המודרניים מבוססים על אספקת חשמל סדירה עשרים וארבע שעות ביממה ללא הפסקה וללא תקלה ואסור לאף אדם לנסות לסדר או לתקן תקלה בציוד החשמל או אם אם נדמה שמשהו אינו פועל כשורה. יש עבודות מתח גבוה שעלולות להוות סכנת חיים עבור מי שלא מוסמך לטפל בהן או להציע עבורן פתרונות ויש עבודות מתח נמוך שגם עבורן צריך להזמין איש מקצוע לטיפול מהיר, מקצועי ויעיל. מי שלא יודע איך לפתור בעיות באספקת החשמל מוטב שלא ינסה כלל וכלל ואין זה משנה אם מדובר במתח גבוה או נמוך.

מה ההבדל בין מתח גבוה לבין מתח נמוך

את התחום של אספקת חשמל סדירה אפשר לחלק על פי סוג הצרכנים או לפי גודל המרחב הגאוגרפי שבו הם מתגוררים. כאשר מדובר על שכונה או אזור תחום קטן יחסית של צרכני חשמל – יתכן והמערכת שתתאים על מנת לספק חשמל בצורה רציפה וסדירה היא מערכת של מתח נמוך. זה יהיה תלוי במספר הצרכנים ובסוג השימוש (שכונת מגורים של צרכנים פרטיים, כלומר משפחות בדירות או בתים פרטיים). אם מדובר באספקת חשמל עבור שטח גאוגרפי גדול או עבור לקוחות שצריכים כמויות גדולות של חשמל כמו קניונים, אצטדיון או קווי רשת ראשיים – הרי יהיה מדובר על עבודות מתח גבוה. טיפול או התעסקות עם ציוד מתח גבוה ללא הידע או הניסיון המתאים – יכולים להיות כרוכים בסכנת חיים מיידית דרך התחשמלות ולכן לא רק שזה אסור בתכלית אלא זה גם לא מומלץ כלל. הדבר הנכון לעשות תמיד הוא להזמין איש מקצוע שיגיד אם הוא הכתובת הנכונה לטפל במקרה או שמא צריך לפנות לחברה אחרת.

טיפול במתח גבוה – רק על ידי מי שמוסמך לעשות את זה

חשוב מאד להכיר חברות שמציעות עבודות מתח גבוה ולהזמין אותן בכל מקרה שבו עבודות כאלה נדרשות. העובדים בחברות אלה יהיו בעלי הרישיונות והאישורים לבצע עבודות אלה והם יידעו ויכירו את כל ההשלכות של עבודה עם מתח גבוה. יתרה מכך – סביר מאד להניח שהם יהיו בעלי רישיון ואישור לעבודה בגובה ולכן הם בעלי המקצוע המתאימים והנכונים במקרים שכאלה. עבודות בחשמל במתח גבוה יכולות להיות מבוצעות רק על ידי מי שמוסמך ומנוסה בהן ואל לאף אדם לנסות להתעסק בהן בעצמו, שכן יש כאן לקיחת סיכון אמיתית. אין שום תקלה ששווה את סיכון החיים ולכן מה שצריך זה להזמין אנשי מקצוע.