נמלי הים והאוויר בישראל נחשבים לעמוסים מאד ולא בכדי מי שממתין למכולה או לסחורה מעדיף שלא להמתין ומחפש שירותים פרטיים של פריקת מכולות על מנת לזרז את הגעת המשלוח אליו. יתכן ומדובר בעסק שהמלאי שלו נמצא במכולה ויכול להיות שמדובר במכולה שיש בה ציוד אישי של משפחה שחוזרת ממגורים ממושכים בחוץ לארץ, למשל. כך או כך – לא תמיד יש את הזמן או היכולת להמתין הרבה זמן עד שמכולה תעבור את התהליך על ידי עובדי הנמל ולכן אנשים רבים שוכרים שירותים כאלה בתשלום וכך מזרזים את הטיפול בנושאים שקשורים בהם באופן ספציפי. מומלץ להכיר חברות כאלה שפורקות מכולות ולהבין את היתרונות הגדולים שיש להם על פני המתנה ממושכת לעובדי הנמלים.

אלטרנטיבה לשירות שעלול לקחת הרבה זמן

לא תמיד התהליך השגרתי של פריקת מכולות מתבצע בקצב שישביע את רצונו של מי שממתין בקוצר רוח למכולה ולתכולתה. ייתכנו מפעם לפעם שביתות של עובדי הנמלים, יכול להיות שיהיה עומס בנמל שיגרום לעיכובים ולפעמים מדובר בבירוקרטיה. כך או כך, שירות פרטי יכול לזרז את כל אלה ולדאוג לשחרור של המכולה ולפריקתה הרבה יותר מהר. כאשר שוכרים שירות פרטי – יש עובדים שמטפלים באופן אישי בניירת של הטובין, בקבלת כל האישורים הנדרשים להכנסת הסחורה אל תוך גבולות ישראל עוד בטרם עגנה הספינה בנמל ובמידת הצורך ואם מתעוררות שאלות או בעיות – נציג מטעמה של החברה יטפל אישית במה שצריך, יגיע אל אנשי המקצוע, יחתים כל אישור או טופס רלוונטי ולא יאפשר למכולה להמתין בתור בלתי נגמר אלא יעשה בעצמו את כל הדרוש לשם שחרורה המהיר ביותר האפשרי. כיום יותר ויותר אנשים שחוזרים מחוץ לארץ, בעלי עסקים או כל אדם אחר שממתין למכולה שלו מבינים את היתרונות הרבים של חברה פרטית לפריקת מכולה ולא מהססים לשכור את שירותיה.

מה עוד כדאי לדעת על שירותי פריקת מכולה?

אין שירות אחד ויחיד של פריקת מכולות שכן לכל מכולה יש את התכונות שלה, קודם כל הפיזיות – הגודל שלה ונפח האחסון שלה ולאחר מכן כל מה שקשור בתכולה שלה – מדינת המוצא שממנה היא הגיע, סוג הסחורה או התכולה והדרך שבה צריך לעבוד מול פקידי הנמל או המכס על מנת לשחרר אותה כמה שיותר מהר, ללא עיכובים וכמובן כך שהתכולה תגיע לבעליה כמה שיותר מהר. לשם כך נדרש נציג שיפעל מטעם בעלי התכולה מול הפקידים, ישלם במידת הצורך, יביא איתו צוות עובדים וכמובן גם את הציוד הדרוש – מלגזה, משאית בגודל המתאים וכל מה שיש בו צורך על מנת לשנע את תכולת המכולה כמה שיותר מהר אל היעד שלה.