גינה

אין דבר אותו ישראלים אוהבים יותר מלארח, מלשבת כולם ביחד, בשמחה, בהנאה עצומה, תוך יצירה של הקשרים ההדוקים ממילא בהם אוחזים מרבית הישראלים. אנחנו עם שאוהב לחגוג ואוהב מאוד להיות האחד עם השני. כך שכאשר אנחנו מדברים על יצירה של מרחב כזה באופן טבעי אנחנו יודעים, בתור אלו העוסקים במקצוע, כי יצירת המרחב לא תהיה זרה למרבית אלו שיקראו את המאמר.

הרי בית צמוד קרקע עם גינה הוא החלום הישראלי הרטוב כבר לא מעט שנים. הדימוי של בית הקוטג' עם החצר הקטנה, אם בקיבוץ ואם במושב, קרוב לציפורים, לעצים, למשב הרוח, כל אלו הופכים את החוויה הישראלית למשמעותית יותר, קרובה יותר, משפחתית.

לאחר שאמרנו כמה מילים על המשמעות של הגינה, של המרחב המשפחתי והחברתי בתוך הבית, אנחנ וצריכים לדבר גם על אסתטיקה. שכן אנחנו, בתור אלו העוסקים בתחום, יודעים היטב עד כמה אסתטיקה משפיעה על החיים של רבים מאיתנו. לא תמיד נשים לכך לב, דרך אגב, אבל זה אומר כי האסתטיקה לא משפיעה עלינו במידה רבה.

אבל כבר מימיו הראשונים של האדם, אנחנו יכולים לזהות איך החיבה ליופי, לאסתטיקה הובילה אותו ליצירה של עוד יופי כדי להרגיש טוב יותר. גינה יפה היא אולי לא הסוד לחיים טובים יותר אבל היא בהחלט משהו שיכול לשפר את רמת החיים של רבים מאיתנו.

איך גם אתם תיצרו את הגינה המושלמת? דיברנו עם אנשי המקצוע שלנו וחזרנו עם תשובות.

עיצוב גינה מתחיל בעיצוב צרכים

רבים קוראים לעצמם 'הורגי צמחים' . רבים חוששים מהטיפול בגינה מתוך הנחה כי הם לא יצליחו לעמוד בכך. קודם כל, חשוב לציין, כי אתם בהחלט יכולים לשכור את שירותיו של מי שהעבודה שלו היא ליפות את הגינה של הבית ולהפוך אותה למקום בו אתם תרצו לבלות שעות רבות לאורך היום. אין כל סיבה כי תהיו מלאים במתח וחרדה משום שתרגישו כי אתם לא עומדים בציפיות של עצמכם.

אבל, אנחנו גם יודעים להגיד כי לא פעם התקלה מתרחשת עוד בשלב התכנון. אתם אלו המכירים את עצמכם טוב מכולם. אתם יודעים כמה שעות אתם עובדים ביום, אתם אלו שיודעים איזה מרחב אתם צריכים ליצור עבור הילדים. בחרו צמחים שיכולים לעמוד על תילם עם מעט תחזוקה, או כזו של פעם בשבוע. צרו מראש פינה עבור לילדים וכן הלאה.

אתם יכולים להוסיף נדבכים מלאכותיים

אחרי שתבחרו את הצמחים אותם תרצו לשתול, שימו לב כי עיצוב גינה הוא עיצוב המרחב המשותף. עיצוב גינה יכול להיות גם של רהיטי חוץ מושלמים שיתנו קונטרה למרחב הירוק שאתם מייצרים עכשיו. רבים הפכו את הגינה שלהם ל- 'מחסן של הבית'. אבל על ידי בחירה של פריטים מתאימים אתם תצליחו להימנע מכך.