עיצוב לוגו לעסק

אחת מעבודות הגרפיות הכי משמעותיות עבור עסקים, בכל סדר גודל שהוא, זו עבודת עיצוב לוגו. הרבה פעמים אנחנו לא מייחסים לעבודה זו משמעות רבה, אך מספיק אם נזכור כמה מהלוגואים הגדולים והחשובים בהיסטוריה, בשביל להבין עד כמה הרעיון הוא משמעותי ועד כמה יש משמעות לעבודת העיצוב על הלוגו.

לפני שאנחנו נסביר על עיצוב לוגו לעסק ומדוע הוא משמעותי, צריך להבין מה זה לוגו בעצם. באופן רשמי, מדובר בסמל מסחרי של עסק, ארגון, קבוצה או כל דבר אחר. מדובר בסמל רשום שאיש לא יכול להשתמש בו. זה אומר, שאם מישהו בוחר לעשות בו שימוש, הוא למעשה עובר על החוק ולמעשה משתמש במוצר שלא שלו באופן מסחרי.

אנחנו מכירים בהיסטוריה מספר סוגים של לוגואים בעל משמעות רבה. למשל, הלוגו של קוקה קולה, הלוגו של מקדולנדס, הלוגו של אפל ועוד. לא מדובר אך ורק בלוגו, בסמל מסחרי, מדובר בפנים של החברה. כלומר, ברגע שאנחנו מגיעים למקום מסוים ורואים את ה-M של מקדולנדס, איש לא צריך להגיד לנו מה יש שם, אנחנו כבר יודעים שבמקום הזה מוכרים המבורגרים ברמה גבוהה, כנ"ל, אם אנחנו רואים מכשיר שעליו התפוח הנגוס של האפל, אנחנו יודעים כבר שמדובר במוצר ברמה גבוהה.

מדוע עיצוב לוגו הוא דבר משמעותי

כמו שהסברנו, לוגו הוא הפנים של העסק, ועל כן עיצוב לוגו לעסק הוא דבר משמעותי מאחר ולמעשה כך אנחנו מעצבים את הפנים של העסק. במקום לרשום את השם, במקום להסביר על מה העסק ובמה הוא עוסק, אנחנו צריכים לעצב לו לוגו שיסמל אותו, לוגו שימתג אותו, לוגו שיאפשר לכל מי שרואה אותו, לשייך אותו מיד לעסק ואפילו להזדהות איתו.

לכן עבודת העיצוב על הלוגו היא משמעותית, לכן אנחנו נשקיע בכך לא מעט זמן ולא מעט כסף. זו גם הסיבה שאנחנו נבחר מעצבים גרפיים עם ניסיון, מעצבים גרפים עם חזון, כאלה שיודעים מה אנחנו מחפשים וכיצד לספק לנו את הלוגו שמתאים לסוג ולסגנון העסק שלנו.